Lokalita

Lokalita a okolie

13 nadštandardných dreveníc je situovaných v tichej časti za dedinou Liptovské Kľačany, priamo pod horou na úpätí masívu Nízkych Tatier. Rozmiestnením domčekov a ich vhodnou orientáciou sa podarilo získať unikátny výhľad „od Kriváňov po Kriváň“ – od Malého Kriváňa a Rozsutca v Malej Fatre, cez Chočské Vrchy, Sivý Vrch, hrebeň Západných Tatier, až po Kriváň a Gerlachovský Štít. Tento jedinečný pohľad si môžete vychutnať z pohodlia vašej spálne, obývačky alebo zo záhrady.

Región Liptova patrí k najkrajším na Slovensku. Nachádza sa na území troch národných parkov (Národného parku Veľká Fatra, Národného parku Nízke Tatry a Tatranského národného parku) v kotline medzi masívom Nízkych a Vysokých Tatier. Na Liptove sa rozprestiera aj umelé vodné jazero Liptovská Mara. Svojou rozlohou 27 štvorcových kilometrov ponúka vynikajúce možnosti pre letnú rekreáciu.

Šport

Leto
 

Lákadlom pre klientov bude určite golf a ihrisko priamo pod štítmi Tatier. Na Liptove si prídu na svoje aj vyznávači adrenalínových športov ako rafting, paintball, paragliding a iné. Je možné si tu kvalitne zajazdiť na terénnych štvorkolkách, bobovej dráhe alebo na obojživelnom vznášadle. Táto hornatá krajina ponúka ideálne podmienky aj pre horolezectvo.

Zima
 

Liptov je ideálnym miestom pre ľudí vyhľadávajúcich aktívny oddych. Nachádza sa tu mnoho kvalitných lyžiarských stredísk. V blízkosti dreveníc sa nachádzajú strediská Jasná (najväčšie slovenské lyžiarske stredisko), Ski Park Ružomberok. Prijateľnú vzdialenosť na každodenné dochádzanie autom majú aj strediská ako Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Liptovská Teplička, Opalisko, Žiarce a mnohé iné. Na Liptove si však prídu na svoje aj vyznávači skialpinizmu, snow raftingu alebo si môžete zajazdiť na snežnom skútri.

Pešia turistika a cykloturistika
Liptov je ako stvorený pre pešiu turistiku. Je východiskovým bodom do Západných Tatier, Nízkych Tatier a Vysokých Tatier. Ponúka trasy pre rodiny s deťmi ako aj pre náročných turistov. V regióne sa nachádza aj množstvo cyklistických tratí.
 

Rybolov a poľovníctvo
Na svoje si prídu taktiež vyznávači rybolovu a poľovníctva. Sú tu špecializované spoločnosti, ktoré Vám zabezpečia doprovod na fotenie, pozorovanie a filmovanie vtáctva a zveri.

Kultúra a Relax

Milovníkov krásy upútajú najmä zrúcaniny hradov, skanzeny ľudovej architektúry, múzeá, galérie a folklórne slávnosti.

Rovnako v zime ako aj v lete návštevníci určite uvítajú možnosť okúpať sa v aquaparkoch (TatralandiaAquacity Poprad). Neoceniteľnými a zdraviu prospešnými sú horúce termálne pramene, ktoré sú v prevádzke počas celého roka (BešeňováOravice).

„Drevenice LipKy vznikli prepojením slovenskej tradície s modernými technológiami súčasnej doby.“

© Copyright 2019 LipKy, s.r.o. Všetky práva vyhradené