• Slovak
  • English
uvod
Tlačiť Email

Šport

Zima
Liptov je ideálnym miestom pre ľudí vyhľadávajúcich aktívny oddych. Nachádza sa tu mnoho kvalitných lyžiarských stredísk. V blízkosti dreveníc sa nachádzajú strediská Jasná (najväčšie slovenské lyžiarske stredisko), Ski Park Ružomberok. Prijateľnú vzdialenosť na každodenné dochádzanie autom majú aj strediská ako Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Liptovská Teplička, Opalisko, Žiarce a mnohé iné. Na Liptove si však prídu na svoje aj vyznávači skialpinizmu, snow raftingu alebo si môžete zajazdiť na snežnom skútri.

Leto
Lákadlom pre klientov bude určite golf a ihrisko priamo pod štítmi Tatier. Na Liptove si prídu na svoje aj vyznávači adrenalínových športov ako rafting, paintball, paragliding a iné. Je možné si tu kvalitne zajazdiť na terénnych štvorkolkách, bobovej dráhe alebo na obojživelnom vznášadle. Táto hornatá krajina ponúka ideálne podmienky aj pre horolezectvo.Pešia turistika a cykloturistika
Liptov je ako stvorený pre pešiu turistiku. Je východiskovým bodom do Západných Tatier, Nízkych Tatier a Vysokých Tatier. Ponúka trasy pre rodiny s deťmi ako aj pre náročných turistov. V regióne sa nachádza aj množstvo cyklistických tratí.

Rybolov a poľovníctvo
Na svoje si prídu taktiež vyznávači rybolovu a poľovníctva. Sú tu špecializované spoločnosti, ktoré Vám zabezpečia doprovod na fotenie, pozorovanie a filmovanie vtáctva a zveri.

Kultúra
Milovníkov krásy upútajú najmä zrúcaniny hradov, skanzeny ľudovej architektúry, múzeá, galérie a folklórne slávnosti.

Relax
Rovnako v zime ako aj v lete návštevníci určite uvítajú možnosť okúpať sa v aquaparkoch (Tatralandia, Aquacity Poprad). Neoceniteľnými a zdraviu prospešnými sú horúce termálne pramene, ktoré sú v prevádzke počas celého roka (Bešeňová, Oravice).


Projekty pripravované v okolí

Lyžiarske stredisko
Legislatívne schválené lyžiarske trasy zahrnuté v platnom územnom pláne. Uvažuje sa s vybudovaním 10 km zjazdoviek.
Cesta
V pláne je vybudovanie cestnej komunikácie s cyklotrasou od Partizánskej Ľupče až po Pavčinu Lehotu a Demänovú, časť cesty je už realizovaná
Golfové ihrisko
V blízkosti sa uvažuje s vybudovaním golfového ihriska 3x9 resp. 2x18 jamiek.
Kúpele
Vybudovanie nových kúpelov nie len na báze AquaCentra, ale najmä na báze SPA.