• Slovak
  • English
uvod
Tlačiť Email

O projetkte  I. Fáza

                      II. Fáza

          III. Fáza

          IV. Fáza

Realizačný tím

 

 

 

O projekte
I. Fáza – Výstavba a predaj 13 dreveníc (2008 – 2010)
Celý projekt je rozdelený do 4 fáz. Prvá je výstavba 13 dreveníc. Zvonka si stavba zachováva charakter dreveníc, ktoré odzrkadľujú typickú liptovskú architektúru. Každá stavba využíva modernú sendvičovú technológiu a kombináciu pôvodných a moderných materiálov, čím sa dosiahol tradičný vzhľad v kombinácii s vysokými úžitkovými vlastnosťami. Interiér je riešený nápadito, ponúkajúc komfort 3. tisícročia. Veľkoplošné okná orientované na severo-západ ponúkajú výhľad na panorámu Západných Tatier s dominanciou Kriváňu. Z podkrovia je vidieť vodnú plochu Liptovskej Mary.
Súčasťou projektu je aj vytvorenie športovísk. V prvej fáze je plánovaná výstavba beach-volejbalového ihriska a podieľame sa aj na výstavbe verejne prístupných športovísk, ktoré spadajú pod správu obce. Tie sú vzdialené asi 5 min. chôdze od dreveníc. Dostavba ostatných športovísk a zariadení pre voľný čas je naplánovaná v štvrtej fáze. Samozrejme nemožno opomenúť význam okolitej prírody, ktorá je najlepším športoviskom a miestom pre relaxáciu. Pozemky, na ktorých stoja drevenice, hraničia s Národným parkom Nízke Tatry – možno práve to vaše budúce miesto oddychu a relaxu sa rozprestiera priamo na ich úpätí.
Drevenice sú určené na predaj konečnému zákazníkovi. Prvú fázu projektu financuje investor z vlastných zdrojov bez zaťaženia bankovým úverom.
II. Fáza – Penzión a 6 dreveníc na prenájom (2010 – 2011)
S cieľom zatraktívniť a spestriť prostredie novovybudovanej komunity plánujeme v druhej fáze výstavby vybudovať penzión s wellness a reštauráciou. Priľahlé drevenice majú slúžiť na ubytovacie účely a prenájom. Obe stavby budú z hľadiska štýlu korešpondovať s výstavbou z prvej fázy a spoločne s treťou fázou výstavby by mali vytvoriť samostatnú rekreačnú zónu.
Súčasťou recepcie penziónu bude aj správcovské centrum, ktoré má podľa priania poskytovať služby ubytovaným hosťom ako aj majiteľom dreveníc.
Služby pre zvýšenie komfortu obyvateľov dreveníc – záhradné úpravy, upratovacie služby, chystanie dreva, pranie bielizne, stráženie, pečenie chleba atď.
  • Prevádzka spoločenských zariadení: reštaurácia, bar.
  • Prenájom bicyklov, štvorkoliek, snežných skútrov, sánok...
  • Tvorba programu, ktorý bude pozostávať najmä z organizovania rôznych podujatí.
  • A ďalšie služby podľa požiadaviek klientov.
  • Ostatné služby správcovského centra budú doplnené vo fáze štyri.
III. Fáza – Výstavba a predaj 11 dreveníc (2013)
Cieľom plánovanej dostavby 11 dreveníc v rovnakom štýle ako sú stavby z prvej fázy je ,vytvoriť ucelenú rekreačnú zónu.
Každého, kto vstúpi do „ríše“ LipKy, premkne pocit pohody vychádzajúci z citlivej kombinácie prírodných krás, štýlovej architektúry, rekreačných možností a unikátneho výhľadu.
IV. Fáza – Lyžiarske stredisko – (2014)
Poslednou fázou tohto projektu je vybudovanie športovo rekreačných zariadení rovnako pre zimné ako aj letné športy.
Zima
Počas zimy bude hlavným lákadlom plánovaná výstavba malého lyžiarskeho „strediska“, len „niekoľko krokov od drevenice“. V súčasnosti je už vyšším územným celkom schválený územný plán, v ktorom figuruje 10km zjazdoviek. Popri zjazdovkách investor plánuje aj vybudovanie bežkárskych tratí. Súčasťou projektu je vybudovanie ľadovej plochy, ktorú bude možné využiť na hokej a korčuľovanie.
Leto
Popri najrôznejších možnostiach využitia okolia dreveníc, ako sú turistika, hubárčenie, rybačka, bicyklovanie, lanové atrakcie, adrenalínové športy na zjazdovkách a pod., budú mať rekreanti LipKy možnosť tráviť voľný čas aj klasickým letným športovým vyžitím, ako napríklad hraním beach-vojebalu či futbalu na priľahlých novovybudovaných ihriskách.
Či už po športe, alebo len pre radosť a zdravý oddych, vždy dobre padnú neďaleké moderné kúpele s termálnou vodou a širokou paletou služieb. Sú v prevádzke celoročne.
Správcovské centrum
Úlohou správcovskej spoločnosti bude starať sa o bezproblémový a komfortný život členov komunity a byť vždy nápomocnou pri dotváraní maximálneho pocitu pohody a oddychu. Našim zámerom je poskytnúť vám možnosť aktívneho trávenia voľného času v ktoromkoľvek ročnom období.
Správcovské centrum bude zodpovedné za prevádzku a správu letných aj zimných športovísk (ihriská, kurty, lyžiarske stredisko, bežkárske trate, ľadová plocha atď.).
Našim cieľom je vybudovať pre vás rekreačnú zónu bezprostredne spätú s prírodou a zároveň prepojenú s atrakciami liptovského regiónu (lyžovanie, golf, kúpele, športové letisko...). Veríme, že Kľačianska dolina si čoskoro získa srdcia návštevníkov.
K jedinečnej atmosfére rekreačnej zóny LipKy nemalou mierou prispieva už spomínaná unikátna lokalita. Vďaka vyvýšenej polohe priamo na úpätí Nízkych Tatier a s výhľadom na celú Liptovskú kotlinu, Liptovskú Maru, pohoria Malej Fatry a Vysokých Tatier, tu človek dostane skvelý pocit, že je tak nejako „nad vecou“.
Realizačný tím
Projekt realizuje investor, stavebník LipKy, s.r.o., za ktorou stoja jej zakladatelia a ideoví tvorcovia celého projektu.
  • Ing. Miroslav Toma – je pôvodným vlastníkom pozemkov, na ktorých sa projekt realizuje, a nositeľom myšlienky vybudovania rekreačných objektov v tejto lokalite.
  • SHIFT, a.s. – je investičná spoločnosť zaoberajúca sa projektmi v oblasti umiestňovania rizikového kapitálu. Vzhľadom na jej finančné zázemie je jej hlavnou úlohou vytvorenie štartovacieho kapitálu, finančný a projektový manažment. Spoločnosť SHIFT je reprezentovaná jej zakladateľom Ing. Martinom Wiedermannom.
  • wiedermann, s.r.o. – spoločník, RNDr. Vladimír Wiedermann vytvoril priestor pre realizáciu projektu výstavby dreveníc. Jeho úlohou je koordinácia hlavných aktivít
Manažment
Ing. Ján Zmrhla
SHIFT, a.s.
- projektový manažér
- financie
- plánovanie a harmonogram
- komunikácia s odbornými inštitúciami
Ing. Martin Wiedermann
SHIFT, a.s
- spoluautor projektu LipKy
- zástupca hlavného investora
- nositeľ know-how
Ing. Michal Markulják
SHIFT, a.s.
- komunikácia s verejnosťou
- prezentácia projektu
- predaj
Ing. Zdenko Alexy
Tatrasod, s.r.o.
- stavebný dozor
- odborník na liptovskú architektúru
- odborné poradenstvo v oblasti konštrukcie,
realizácie a architektúry

Na projekte sa tiež podieľajú:

F a B, s.r.o.
Ing. arch. Oľga Babjaková
Ing. arch. Peter Flimel

- finálna architektúra
- projektová dokumentácia
- dispozičné riešenie dreveníc
- odborné poradenstvo
HOME STUDIO, a.s.
- vytvorenie štúdie návrhu interiéru profesionálnym interiérovým dizajnérom/architektom
x l y, s.r.o.
Ing. arch. Vladimír Šlachtovský
Ing.Igor Hantuch
- vytvorenie základnej dokumentácie a návrh drevenice

RTC, s.r.o.
Ing. arch. Miroslav Vrbacký
- vytvorenie pôvodnej štúdie a projektu


Vladimír Kubáň

- hlavný dodávateľ
- realizácia výstavby

Jozef Čendula

- konzultant ideového návrhu drevenice
- odborník na drevené stavebné konštrukcie, obklady a výrobu tradičných drevených šindľov
- subdodávateľ stavebného materiálu