• Slovak
  • English
uvod
Tlačiť Email
13 nadštandardných dreveníc je situovaných v tichej časti za dedinou Liptovské Kľačany, priamo pod horou na úpätí masívu Nízkych Tatier. Rozmiestnením domčekov a ich vhodnou orientáciou sa podarilo získať unikátny výhľad „od Kriváňov po Kriváň“ – od Malého Kriváňa a Rozsutca v Malej Fatre, cez Chočské Vrchy, Sivý Vrch, hrebeň Západných Tatier, až po Kriváň a Gerlachovský Štít. Tento jedinečný pohľad si môžete vychutnať z pohodlia vašej spálne, obývačky alebo zo záhrady.
Región Liptova patrí k najkrajším na Slovensku. Nachádza sa na území troch národných parkov (Národného parku Veľká Fatra, Národného parku Nízke Tatry a Tatranského národného parku) v kotline medzi masívom Nízkych a Vysokých Tatier. Na Liptove sa rozprestiera aj umelé vodné jazero Liptovská Mara. Svojou rozlohou 27 štvorcových kilometrov ponúka vynikajúce možnosti pre letnú rekreáciu.
V Nízkych a Vysokých Tatrách sa nachádza množstvo lyžiarskych stredísk s možnosťou zjazdového či bežeckého lyžovania, skialpinizmu a snowbordingu. Na svoje si tu vďaka množstvu atrakcií prídu aj deti, pre ktoré sú pripravené aj lyžiarske školy. V lete si návštevník môže vychutnávať krásu tatranskej prírody na vyznačených turistických chodníkoch, prípadne využiť množstvo horských cyklistických tratí. Liptov ponúka taktiež široké možnosti vodných športov, horolezectva, či adrenalínových športov.
Milovníkov krásy upútajú najmä zrúcaniny hradov, skanzeny ľudovej architektúry, múzea, galérie a folklórne slávnosti. V letných mesiacoch návštevníci určite uvítajú možnosť okúpať sa v aquaparkoch.
Celoročným lákadlom pre návštevníkov sú liečive termálne pramene.