• Slovak
  • English
uvod
Tlačiť Email
Drevenice
V prvej fáze výstavby plánujeme postaviť 13 dreveníc. Pričom výstavba štyroch už prebieha. Celý projekt je financovaný z vlastných zdrojov bez zaťaženia bankovým úverom.
Drevenice sú priestranné s množstvom prirodzeného svetla. Sú charakteristické výraznými panoramatickými oknami, ktoré ponúkajú unikátny výhľad na Západné Tatry. Výnimočnosť im dodáva útulný a detailne prepracovaný interiér a moderné technológie.
Všetky drevenice vychádzajú z rovnakého architektonického návrhu a ich hrubá stavba sa odlišuje len v detailoch. Veľký dôraz je kladený na tradičný spôsob výstavby, a preto sa pri výstavbe používa maximálne množstvo prírodných materiálov.
Oživením fádnosti, ktorým trpia podobné projekty, je rozmiestnenie dreveníc asymetricky. Skutočnou „lahôdkou“ je použitie rôznorodých materiálov pri finalizácii dreveníc, ich povrchová úprava a zakomponovanie individualistických prvkov. Každá drevenica je aj tým iná, jedinečná.
Interiér je praktický s moderným štandardom, pričom dominuje pohodlie a nádherný výhľad na Tatry. Je tu použitá atraktívna kombinácia rôznych materiálov, ktoré interiér oživia a zútulnia. Zariadenie je alternatívne možné aj v tradičnom štýle, prípadne kombinované.

Prízemie je riešené veľkopriestorovo s dôrazom na priamy kontakt s okolím. Nachádza sa tu kuchyňa s jedálenským kútom, toaleta a obývacia miestnosť, ktorej dominantnými prvkami sú krb a presklená stena s prístupom na záhradu. Na vrchnom poschodí sú 2 izby a 2 kúpeľne. Dominantnou črtou jednej zo spální je taktiež výhľad na Západné Tatry.

Pri vchode do drevenice sa nachádza skladový priestor.
Fotogaléria - postup prác: